O autorce

Na początku było zdziwienie, mawiają filozofowie. I rzeczywiście. Zaraz po przyjściu na świat wyraziłam ogromne zdumienie tym, co zastałam wokół. Rodzinka wspomina, że zastygłam w jakimś filozoficznym grymasie... Dostałam dwoje dużych jak orbity oczu i z zaciśniętymi usteczkami w coś w rodzaju kropeczki przeżyłam pierwszą dobę swojego życia. Żadnego dźwięku, ruchu...Zero płaczu...protestu. Leżałam i dumałam. Mama zaglądała do mnie upewniając się, czy jestem, istnieję, oddycham... Hej, mała...daj znać jak ci tu z nami, nie udawaj Greka! I stało się. Moje iście kontemplacyjna postawa przyczyniła się do nadania mi greckiego imienia, Aleksandra. Co więcej, jak się później dowiedziałam, złożył się na to jeszcze jeden fakt. Aleksandria. Bibliofilska słabość mojej mamy do starożytnej biblioteki, skarbnicy wiedzy antycznego świata, bezcennych woluminów, unicestwionych przez żywioł ognia.  
Niedaleko pada jabłko od jabłoni. Jaka matka, taka córka. Tu wyznanie. Jestem molem książkowym lub jak kto woli książkoholiczką, księgarnianym freakiem, kimś kompletnie zakręconym na punkcie czytania.

   "Kto czyta książki, żyje podwójnie."
Przeżywajmy zatem tu i teraz...podwójnie. Przemierzajmy, poszukujmy, odkrywajmy...nowe miejsca, historie, zdarzenia... Dzielmy się tą wiedzą między sobą.
Mała Aleksandria, mój czytelniczy zakątek, niech się tworzy, odradza, niczym Feniks z popiołów. 

Hi! I'm Alexandra. I'm not typical teenager. I'm books junkie. I love reading books! When I was child I didn't want to play with other kids. I preferred read in my room. I was kinda outsider because in my shool people didn't like read. It changed in middle school, when I 'infected' my friends. I prefer fantasy books. Werewolves, shapeshifters, ghost whisperers! My blog is generally in Polish 'cause I'm from Poland, but my second lovers are foreign languages, especially English so I decided to write my blog in Polish and English. I also love reading all night. I know it's very bad to my eyes (especially that I've got bad sight) but I don't really care about this. I think that late evenings are totally perfect to read, you know this atmosphere. I'm not that kind of people who likes to pretend, so I'm sincere with my reviews. If book is bad or boring I'm not afraid to write it! I'm not very well in English so please don't judge how I speak because I try my best! I hope you like this blog !