sobota, 14 czerwca 2014

30-DAY BOOK CHALLENGE #4

Już coraz bliżej wakacji. W szkole nie ma tylu obowiązków i można odetchnąć. Rozpoczął się Mundial, więc oglądam mecze z rodziną. Dzisiaj czwarta część wyzwania.


16.Favourite female character. 
         It's decidedly Katniss Everdeen. She's my hero. She's strong, beautiful and wise. I wanna be like her...
  Ulubiona damska postać.
          Zdecydowanie Katniss Everdeen z książki 'Igrzyska Śmierci'. Ona jest niesamowita. Silna, piękna, mądra i trochę niepewna swoich działań. Chciałabym być jak ona. 


17.Favourite quote from your favourite book.
           It's hard to tell...I guess I like quote for 'staying strong'. 'You are beautifully and wonderfully made'. I think it's very wise quote by Demi Lovato. 
   Ulubiony cytat z ulubionej książki.
            Ciężko powiedzieć, ale myślę, że to cytat z 'bądź swoją siłą', wspaniałej książki Demi Lovato. 'Jak piękne i cudownie zostałaś stworzona'. To mądry cytat i z pewnością zapamiętam go na długo.  


18.A book that disappointed you.
         It's very sad, but I think that 'delirium' disappointed me. I was very excited when I started to read this story. But after 100 pages I strted to get bored...
    Książka, która cię zawiodła.
         To smutne, ale myślę, że taką książką jest 'delirium'. Byłam bardzo podekscytowana, gdy ją zaczynałam, tyle dobrych opinii na jej temat, ale po przeczytaniu około 100 stron niestety, ale zaczęło mnie to nudzić...  
19.Favourite book turned into a movie.
          It's 'Hunger Games' of course. I love books and movies. I can't wait for movie 'Mockingjay'. It's third part of 'Hunger Games' series.
    Ulubiona książka, którą przerobiono na film.
        To dość proste, 'Igrzyska Śmierci' oczywiście. Uwielbiam serię i filmy! Ze niecierpliwieniem czekam na ekranizację trzeciej części książki 'Kosogłos'. Film ma się ukazać na początku listopada. 20.Favourite romance book.
       I don't like this kind of books but I think that 'Sea of Tranquility' was book of this category. It isn't romance but there are threads of love.
     Ulubiony romans.
         Nie lubię książek tego rodzaju, wolę fantastykę, ale myślę, że 'Morze Spokoju' jest książką z tej kategorii. Nie jest to romans w całości, ale pojawiają się wątki miłosne, a takiego typowego romansu chyba jeszcze nie czytałam...