czwartek, 27 lutego 2014

Wybrani Night School

'Wybrani' to pierwsza część trylogii o dość kryminalnym charakterze. Książkę napisała Christi J. Daugherty. Opowiada ona o szesnastoletniej Allie, która prowadzi buntownicze życie w Londynie. Włóczy się po nocy z przyjaciółmi i niszczy mienie publiczne. Za swoje występki trafia do szkoły Cimmerii, czyli (jak twierdzi) szkoły dla snobów, ponieważ uczą się tam dzieci wpływowych w świecie ludzi. Szkoła jednak owiana jest tajemnicą, o której nie wie nikt poza uczniami Nocnej Szkoły. Jednak Allie udaje się w akademii zaadaptować. Poznaje wielu przyjaciół Ruth, Lisę, Gabe'a,Lucasa, szaloną Jo, przystojnego Sylviana oraz wredną Katie, perfekcyjną Jules i tajemniczego Cartera. To oni wywołają największe zamieszanie w życiu Allie. Czy Allie odnajdzie swojego zaginionego brata, Christophera? Kto zabije Ruth? Co skrywa stary wiktoriański gmach? Tego dowiecie się sami. 
Książka cały czas trzyma w napięciu. Dzięki atmosferze, którą stworzyła autorka czujemy się jakbyśmy przenieśli się do Cimmerii i stali obok bohaterów. Jest to jedna z tych książek, których nie można przestać czytać. 
Today I want to describe a mystery book, called 'Wybrani'. It's about Allie, teenager and rebel girl, who must to move to  strange, old, victorian academy called Cimmeria. It's very mystery place. She isn't very well, because in this school learn very rich people. But school is mystique. Why Ruth must dead? Who killed her? Why Carter is very attractive to her though he's very rude and mystery ?